Reagon Shpend Ahmeti:”Sulmet vazhdojnë,por rritja dhe puna nuk ndalen”

0

Raportimi i disa mediave në Kosovë se lëvizja Vetëvendosje po shkon drejt thyerjeve të reja,duke e përmendur si një nga mundësitë që Shpend Ahmeti do të braktisë këtë lëvizje,duket se e bëri këtë të fundit të reagojë.Në rrjetin social Facebook kryetari i Prishtinës dhe njëherit anëtarë i kryesisë së lëvizjes Vetëvendosje ka bërë një postim përmes të cilit lë të kuptojë se “thyerjet” e apostrofuara janë vetëm “vazhdim i sulmeve” ndaj kësaj lëvizje politike.Ja postimi i plotë i tij:

“Levizja Vetevendosje eshte deshmi qe populli nuk eshte dorezuar. Levizja Vetevendosje eshte arsyeja dhe motivi i aktivizmit politik. Sulmet vazhdojne, por rritja dhe puna nuk ndalen. Deri ne berjen e qytetit, deri ne berjen e shtetit. LVV”!

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here