Reagon kryetari i Kuvendit ndaj fyerjes që kompania “Devolli” ia bëri gazetarit Buzhala

0

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka reaguar ndaj posterit të publikuar që kishte për qëllim denigrimin e gazetarit Berat Buzhala.

`Fushatat e ofendimit dhe denigrimit të personalitetit, si kjo e sotmja ndaj gazetarit Berat Buzhala, janë në kundërshtim të plotë me synimin tonë për një shoqëri të lirë dhe të hapur. Liria e mediave, ekonomia e tregut të lirë dhe shteti ligjor janë themelet e shoqërisë sonë. Askush në Kosovë nuk mund të denigrohet dhe ofendohet për shkak të mendimit ndryshe dhe pikëpamjeve të tij`, ka shkruar  kryeparlamentari Kadri Veseli ne postimin e tij.

11046421_10152643755771479_5676998006401532751_n

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here