Raporti 24 orësh nga Policia e Kosovës

0

RAJONI I PRISHTINËS 

INCIDENTET  KRIMINALE ARMËMBAJTJE PA LEJERr. Afrim Zhitia, Podujevë 29.12.2018-23:00. Lidhur me rastin me 03.01.2019 janë arrestuar dy meshkuj K-Shqiptarë, njëri nga ta i mitur, pasi që gjate kontrollimit të shtëpive të te dyshuarve janë gjetur dhe konfiskuar dy armë (revole) dhe dy fishekë. Me vendim të prokurorit pas intervistimit të dyshuarit dërgohen në mbajtje.Rr. Imzot Nikprelaj, Prishtinë 03.01.2019-20:30.  Njësitet policore gjatë kontrollit, te i dyshuari mashkull K/Shqiptari-i mitur (në brez) i kanë gjetur dhe konfiskuar një pistoletë me karikator dhe 9-fishekë cal-9mm. Në konsultim me prokurorin, i dyshuari është liruar në procedurë të rregullt. KANOSJE Rr. Hoxhë Kadri Prishtina, Prishtinë  03.01.2019- 09:15. Ankuesja femër K-Shqiptare ka raportuar se burri i saj, i dyshuari mashkull K-Shqiptar përmes telefonit ka kanosur. Me vendim të prokurorit, viktima është dërguar tek prindërit e saj, ndërsa i dyshuari ka mbetur të intervistohet. Nuk raportohet për të arrestuar, rasti është duke u hetuar. GRABITJE E ARMATOSURRr. Mustafë Venhari, Prishtinë 03.01.2019-17:28. Janë arrestuar dy të dyshuar meshkuj  (njëri shtetas i Shqipërisë dhe tjetri K/Shqiptar),  pasi që të njëjtit së bashku edhe me dy persona tjerë të dyshuar kishin hyrë në nje biznes  dhe nën kërcenim të një arme improvizuese në formë të pistoletës kishin grabitur kasën e lokalit. Rastit iu kanë përgjigjur njësitë policore dhe kanë arritur që dy të dyshuarit t’i arrestojnë. Ndërsa dy te dyshuarit tjerë gjenden në arrati. Janë identifikuar të dyshuarit që gjenden në arrati si dhe me urdhër të GjPP-së, janë kryer bastisje në katër lokacione dhe konfiskuar në cilësi të provave materiale: një pistoletë-shkrepës që dyshohet se është përdorur në rast, një thikë, një maskë, një çantë krahu, një telefon, një kasafortë e zbrazet si dhe disa veshje të ndryshme që dyshohet se janë përdorur në raste të grabitjeve të armatosura.  Me vendim të prokurorit kujdestar, të dyshuari ndalen në qendrën e mbajtjes për 48 orë. VJEDHJERr. Gazmend Zajmi, Prishtinë 03.01.2019-14:37. Është arrestuar i dyshuari mashkull K/Shqiptar pasi që në një lokal-market,  kishte vjedhur disa pako të peshkut të konservuar dhe i njëjti  ishte vërejtur nga menaxheri i lokalit. Me vendim të prokurorit, i dyshuari është dërguar në qendrën e mbajtjes për 48 orë.Rr. Luan Haradinaj, Prishtinë 03.01.2019-18:45. Janë arrestuar tre të dyshuar meshkuj shtetas të Algjerisë (banues në Qendrën e Strehimit për Azilant- Magure), pasi të njëjtit në një lokal-butik, viktimës femër K/Shqiptare-punëtore, i kishin vjedhur një Iphone-6s, dhe një pallto. Të dyshuarit gjatë intervistimit kanë pranuar se e kanë kryer veprën dhe sendet e vjedhura u janë konfiskuar. Me vendim të prokurorit, të dyshuarit janë dërguar në mbajtje. TREGTI ME ARMËRr. Xhevdet Doda, Prishtinë 03.01.2019-19:40. Janë arrestuar dy persona të dyshuar meshkuj K/Shqiptarë, te njëri i dyshuar kanë gjetur dhe konfiskuar dy revole dhe dy karikator.  I dyshuari kishte deklaruar se revolet e lartcekura ia kishte shitur te dyshuarit tjetër. Lidhur me rastin, prokurori kujdestar ka urdhëruar që të dyshuarit të ndalen në qendrën e mbajtjes. VJEDHJE E PASAPORTAVEFushë Kosovë 03.01.2019-21:00. Ankuesi mashkull Shqiptar Shtetas i Shqipërisë ka raportuar se nga person-a të panjohur në parking i është thyer vetura e tij dhe nga vetura i është vjedhur një çantë më gjësende personale si dhe dokumente: dokumente të veturës, dokumentacionet e udhëtimit të bashkëshortes  dhe fëmijës së tij. Rasti nën hetime. INCIDENTET TJERA /NGJARJET AKSIDENT TRAFIKU ME FATALITETFsh. Lebanë, Prishtinë 02.01.2019- 18:12. I dyshuari mashkull K-Shqiptar derisa ishte duke drejtuar automjetin, dyshohet nga pakujdesia ka goditur këmbësorin (viktimën) mashkull K/Shqiptar duke i shkaktuar lëndime trupore. Viktima është dërguar për trajtim në QKUK-së dhe me datë 03.01.2019 ka ndërruar jetë. Me vendim të prokurorit, trupi i pa jetë i viktimës është dërguar në IML për obduksion. ARRESTIM I PERSONIT TË KËRKUARFsh. Bardhosh, Prishtinë 03.01.2019-13:00. Bazuar në urdhëresën e gjykatës është arrestuar dhe dërguar në vuajtje të dënimit në burgun e Lipjanit i kërkuari mashkull K-Shqiptar.Fsh. Tërrnavë, Podujevë. Bazuar në urdhëresën e Gjykatës është arrestuar dhe dërguar në vuajtje të dënimit në Burgun e Dubravës i kërkuari mashkull K-Shqiptar.  fillim                                              RAJONI I GJILANIT INCIDENTET  KRIMINALE SULM & DHUNË FAMILJAREGjilan 03.01.2019-19:00. Është arrestuar i dyshuari mashkull K/Shqiptar pasi që nën ndikim të alkoolit, kishte sulmuar fizikisht bashkëshorten e tij. Me vendim të prokurorit, i dyshuari është ndaluar në qendrën e mbajtjes për 48 orë. Raport shtesë:ZJARRVËNIERr. 15 Qershori, Gjilan 03.01.2019-02:37. Pas një pune hetimore është arrestuar i dyshuari mashkull K-Shqiptar. Me vendim të prokurorit, i dyshuari pas intervistimit dërgohet në mbajtje. INCIDENTET TJERA /NGJARJETAsgjë me rëndësi për të raportuar.  fillim                         RAJONI I FERIZAJT INCIDENTET  KRIMINALE POSEDIM I SUBSTANCAVE NARKOTIKEFerizaj 03.01.2019- 00:05. Është arrestuar i dyshuari mashkull K/Shqiptar pasi që gjate kontrollimit iu  ka gjetur dhe konfiskuar 0.63 gram substancë e dyshuar narkotike e llojit marihuanë. Me vendim të prokurorit pas intervistimit i dyshuari lirohet rasti në procedurë të rregullt. INCIDENTET TJERA /NGJARJET ARRESTIM I PERSONIT TË KËRKUARFsh. Gaçkë, Ferizaj 03.01.2019 – 08:30. Në bazë të urdhëresës së lëshuar nga Gjykata Themelore në Ferizaj, është arrestuar një mashkull K/Shqiptar dhe i njëjti është dërguar në vuajtje të dënimit në Burgun e Dubravës.   fillim                            RAJONI I PRIZRENIT INCIDENTET  KRIMINALE FALSIFIKIM I PARASËRr. Suzi Qelebiu, Prizren 30.12.2018-23:10. Ankuesja femër K-Shqiptare punëtore e Bankës, ka raportuar se nga personi mashkull K-Shqiptar ka pranuar një kartëmonedhë prej 50 (pesëdhjetë) €  e dyshuar për falsifikim. Njësiti policor ka konfiskuar kartëmonedhën, rasti shkon në procedurë të rregullt. INCIDENTET TJERA /NGJARJET AKSIDENT TRAFIKU ME LËNDIMEFsh. Duhël, Suharekë 03.01.2019 – 09:25. Raportohet për një aksident trafiku ku kanë qenë të përfshira dy automjete civile. Përpos dëmeve materiale janë lënduar pesë (5) persona katër meshkuj dhe një femër K-Shqiptar-e të cilët pas tretmanit mjekësor janë liruar. Nuk raportohet për të arrestuar,rasti është duke u hetuar.  fillim                            RAJONI I PEJËS INCIDENTET  KRIMINALE PERSON I ZHDUKURFsh. Drenovc, Klinë 30.12.2018-18:00.  Me datë 03.01.2019 ankuesi mashkull K/Shqiptar ka raportuar në polici se vëllai i tij  i moshës madhor nga data e lartcekur kishte dal nga shtëpia dhe deri me tani nuk është kthyer. Sipas ankuesit, vëllai i tij merret me ndërtimtari dhe kryen punë ndërtimtarie nëpër vende të ndryshme dhe ka menduar se është duke kryer punë dhe nuk e kishte raportuar rastin pasi që i njëjti nuk ka pasur ndonjë problem me askënd.  Raport shtesë:VETURË E VJEDHUR- GJETURRr. Nëna Terezë, Pejë 31.12.2018- 16:00. Lidhur me rastin, me 03.01.2019 janë arrestuar katër meshkuj një K-Rom dhe tre K-Shqiptar. Automjeti është gjetur dhe iu ka kthyer pronarit, me vendim të prokurorit njëri nga të dyshuarit dërgohet në mbajtje, ndërsa tre të dyshuarit tjerë lirohen në procedurë të rregullt. INCIDENTET TJERA /NGJARJET ARRESTIM I PERSONIT TË KËRKUARRr. Skënder Rexhepi, Klinë 03.01.2019- 14:00. Bazuar në urdhëresën e Gjykatës ED.nr.241/2016  është arrestuar dhe dërguar në vuajtje të dënimit në Burgun e Dubravës i kërkuari mashkull K-Shqiptar.  fillim                            RAJONI I GJAKOVËS INCIDENTET  KRIMINALE DHUNË NË FAMILJE  & LËNDIM I LEHTË TRUPORRahovec 03.01.2019-21:00. Është arrestuar i dyshuari mashkull K/Shqiptar pasi që pas një mosmarrëveshje në familje, i dyshuari  e kishte sulmuar fizikisht bashkëshorten e tij të cilës si kishte shkaktuar lëndime trupore. Viktimës i është ofruar ndihma mjekësore, ndërsa me urdhër të prokurorit, i dyshuari është dërguar në mbajtje për 48 orë. POSEDIM I PAAUTORIZUAR I SUBSTANCAVE NARKOTIKEFsh. Krushë e Madhe, Rahovec 03.01.2019-19:45. Janë arrestuar dy të dyshuar meshkuj K/Shqiptarë pasi qe njësia patrullues kishte vërejtur se te dyshuarit përmes dritares se veturës së tyre kishte hedhur diçka të dyshimtë. Gjatë kontrollit të te dyshuarit janë gjetur dhe konfiskuar: një cigare substancë narkotike të llojit marihuanë me peshë 0.5 gram dhe një mulli për bluarjePas  intervistimit , me urdhër të prokurorit kujdestar, te dyshuarit janë liruar në procedurë të rregullt. ZJARRVËNIEFsh. Ujz -Gjakovë, 03.01.2019-22:30. Ankuesi mashkull K/Shqiptar ka raportuar se shtëpinë e vëllait të  tij qe gjendet jasht vendi, e kishte vërejtur se e ka kapluar zjarri. Ankuesi menjëherë kishte reaguar duke e lokalizuar zjarrin dhe kishte njoftuar policinë. Sipas ankuesit në një dhomë ishte djegur një televizor dhe një tavolinë. Shkaqet e zjarrit nuk dihet. Rasti nën hetime. INCIDENTET TJERA /NGJARJETAsgjë me rëndësi për të raportuar.  fillim                                       RAJONI I MITROVICËS-JUGU INCIDENTET  KRIMINALE ARMËMBAJTJE  PA  LEJEFsh. Beqiq, Vushtrri 03.01.2019-11:57. Është arrestuar i dyshuari mashkull K-Shqiptar pasi që i njëjti gjate një ahengu familjar kishte shtënë me armë në ajër. Nga i njëjti është konfiskuar një pushkë automatike AK-47 dhe tri gëzhoja me vendim të prokurorit i dyshuari pas intervistimit lirohet, rasti në procedurë të rregullt. INCIDENTET TJERA /NGJARJET ARRESTIM I PERSONIT TË KËRKUARSkenderaj 03.01.2019- 15:00. Bazuar në urdhëresën e Gjykatës është arrestuar i dyshuari mashkull K/Shqiptar dhe është dërguar në vuajtje të dënimit në qendrën e paraburgimit Pejë.   fillim                                       RAJONI I MITROVICËS – VERI INCIDENTET  KRIMINALEAsgjë e veçantë për të raportuar INCIDENTET TJERA /NGJARJETAsgjë e veçantë për të raportuar  fillim                             POLICIA KUFITARE INCIDENTET  KRIMINALE KONTRABANDIM ME MALLRAFsh. Novosellë, Kamenicë 03.01.2019-21:50.Patrolla policore në lokacionin e lartcekur ka ndalë veturën me targa te R. së Serbisë të cilën e drejtonte i dyshuari mashkull serb, shtetas i Serbisë dhe gjatë kontrollit në veturën e tij janë gjetur 12 (dymbëdhjetë) thasë të mbushura me arra me peshë rreth 400 (katërqind)kg pa asnjë dokument dhe ka hyrë në R. e Kosovës në vend të pa autorizuar të kalimit kufitar. Me urdhër të prokurorit kujdestar malli i është konfiskuar dhe vetura dërgohen në terminalin doganor Dheu i Bardhë. Statistika të përgjithshme: Aksidente fatale001Aksidente me të lënduar017Aksidente pa të lënduar038Tiketa trafiku të shqiptuara  931Arrestime027Në mbajtje014Në vuajtje të dënimit005   
RAJONI I PRISHTINËS INCIDENTET  KRIMINALE ARMËMBAJTJE PA LEJERr. Afrim Zhitia, Podujevë 29.12.2018-23:00. Lidhur me rastin me 03.01.2019 janë arrestuar dy meshkuj K-Shqiptarë, njëri nga ta i mitur, pasi që gjate kontrollimit të shtëpive të te dyshuarve janë gjetur dhe konfiskuar dy armë (revole) dhe dy fishekë. Me vendim të prokurorit pas intervistimit të dyshuarit dërgohen në mbajtje.Rr. Imzot Nikprelaj, Prishtinë 03.01.2019-20:30.  Njësitet policore gjatë kontrollit, te i dyshuari mashkull K/Shqiptari-i mitur (në brez) i kanë gjetur dhe konfiskuar një pistoletë me karikator dhe 9-fishekë cal-9mm. Në konsultim me prokurorin, i dyshuari është liruar në procedurë të rregullt. KANOSJE Rr. Hoxhë Kadri Prishtina, Prishtinë  03.01.2019- 09:15. Ankuesja femër K-Shqiptare ka raportuar se burri i saj, i dyshuari mashkull K-Shqiptar përmes telefonit ka kanosur. Me vendim të prokurorit, viktima është dërguar tek prindërit e saj, ndërsa i dyshuari ka mbetur të intervistohet. Nuk raportohet për të arrestuar, rasti është duke u hetuar. GRABITJE E ARMATOSURRr. Mustafë Venhari, Prishtinë 03.01.2019-17:28. Janë arrestuar dy të dyshuar meshkuj  (njëri shtetas i Shqipërisë dhe tjetri K/Shqiptar),  pasi që të njëjtit së bashku edhe me dy persona tjerë të dyshuar kishin hyrë në nje biznes  dhe nën kërcenim të një arme improvizuese në formë të pistoletës kishin grabitur kasën e lokalit. Rastit iu kanë përgjigjur njësitë policore dhe kanë arritur që dy të dyshuarit t’i arrestojnë. Ndërsa dy te dyshuarit tjerë gjenden në arrati. Janë identifikuar të dyshuarit që gjenden në arrati si dhe me urdhër të GjPP-së, janë kryer bastisje në katër lokacione dhe konfiskuar në cilësi të provave materiale: një pistoletë-shkrepës që dyshohet se është përdorur në rast, një thikë, një maskë, një çantë krahu, një telefon, një kasafortë e zbrazet si dhe disa veshje të ndryshme që dyshohet se janë përdorur në raste të grabitjeve të armatosura.  Me vendim të prokurorit kujdestar, të dyshuari ndalen në qendrën e mbajtjes për 48 orë. VJEDHJERr. Gazmend Zajmi, Prishtinë 03.01.2019-14:37. Është arrestuar i dyshuari mashkull K/Shqiptar pasi që në një lokal-market,  kishte vjedhur disa pako të peshkut të konservuar dhe i njëjti  ishte vërejtur nga menaxheri i lokalit. Me vendim të prokurorit, i dyshuari është dërguar në qendrën e mbajtjes për 48 orë.Rr. Luan Haradinaj, Prishtinë 03.01.2019-18:45. Janë arrestuar tre të dyshuar meshkuj shtetas të Algjerisë (banues në Qendrën e Strehimit për Azilant- Magure), pasi të njëjtit në një lokal-butik, viktimës femër K/Shqiptare-punëtore, i kishin vjedhur një Iphone-6s, dhe një pallto. Të dyshuarit gjatë intervistimit kanë pranuar se e kanë kryer veprën dhe sendet e vjedhura u janë konfiskuar. Me vendim të prokurorit, të dyshuarit janë dërguar në mbajtje. TREGTI ME ARMËRr. Xhevdet Doda, Prishtinë 03.01.2019-19:40. Janë arrestuar dy persona të dyshuar meshkuj K/Shqiptarë, te njëri i dyshuar kanë gjetur dhe konfiskuar dy revole dhe dy karikator.  I dyshuari kishte deklaruar se revolet e lartcekura ia kishte shitur te dyshuarit tjetër. Lidhur me rastin, prokurori kujdestar ka urdhëruar që të dyshuarit të ndalen në qendrën e mbajtjes. VJEDHJE E PASAPORTAVEFushë Kosovë 03.01.2019-21:00. Ankuesi mashkull Shqiptar Shtetas i Shqipërisë ka raportuar se nga person-a të panjohur në parking i është thyer vetura e tij dhe nga vetura i është vjedhur një çantë më gjësende personale si dhe dokumente: dokumente të veturës, dokumentacionet e udhëtimit të bashkëshortes  dhe fëmijës së tij. Rasti nën hetime. INCIDENTET TJERA /NGJARJET AKSIDENT TRAFIKU ME FATALITETFsh. Lebanë, Prishtinë 02.01.2019- 18:12. I dyshuari mashkull K-Shqiptar derisa ishte duke drejtuar automjetin, dyshohet nga pakujdesia ka goditur këmbësorin (viktimën) mashkull K/Shqiptar duke i shkaktuar lëndime trupore. Viktima është dërguar për trajtim në QKUK-së dhe me datë 03.01.2019 ka ndërruar jetë. Me vendim të prokurorit, trupi i pa jetë i viktimës është dërguar në IML për obduksion. ARRESTIM I PERSONIT TË KËRKUARFsh. Bardhosh, Prishtinë 03.01.2019-13:00. Bazuar në urdhëresën e gjykatës është arrestuar dhe dërguar në vuajtje të dënimit në burgun e Lipjanit i kërkuari mashkull K-Shqiptar.Fsh. Tërrnavë, Podujevë. Bazuar në urdhëresën e Gjykatës është arrestuar dhe dërguar në vuajtje të dënimit në Burgun e Dubravës i kërkuari mashkull K-Shqiptar.  fillim                                              RAJONI I GJILANIT INCIDENTET  KRIMINALE SULM & DHUNË FAMILJAREGjilan 03.01.2019-19:00. Është arrestuar i dyshuari mashkull K/Shqiptar pasi që nën ndikim të alkoolit, kishte sulmuar fizikisht bashkëshorten e tij. Me vendim të prokurorit, i dyshuari është ndaluar në qendrën e mbajtjes për 48 orë. Raport shtesë:ZJARRVËNIERr. 15 Qershori, Gjilan 03.01.2019-02:37. Pas një pune hetimore është arrestuar i dyshuari mashkull K-Shqiptar. Me vendim të prokurorit, i dyshuari pas intervistimit dërgohet në mbajtje. INCIDENTET TJERA /NGJARJETAsgjë me rëndësi për të raportuar.  fillim                         RAJONI I FERIZAJT INCIDENTET  KRIMINALE POSEDIM I SUBSTANCAVE NARKOTIKEFerizaj 03.01.2019- 00:05. Është arrestuar i dyshuari mashkull K/Shqiptar pasi që gjate kontrollimit iu  ka gjetur dhe konfiskuar 0.63 gram substancë e dyshuar narkotike e llojit marihuanë. Me vendim të prokurorit pas intervistimit i dyshuari lirohet rasti në procedurë të rregullt. INCIDENTET TJERA /NGJARJET ARRESTIM I PERSONIT TË KËRKUARFsh. Gaçkë, Ferizaj 03.01.2019 – 08:30. Në bazë të urdhëresës së lëshuar nga Gjykata Themelore në Ferizaj, është arrestuar një mashkull K/Shqiptar dhe i njëjti është dërguar në vuajtje të dënimit në Burgun e Dubravës.   fillim                            RAJONI I PRIZRENIT INCIDENTET  KRIMINALE FALSIFIKIM I PARASËRr. Suzi Qelebiu, Prizren 30.12.2018-23:10. Ankuesja femër K-Shqiptare punëtore e Bankës, ka raportuar se nga personi mashkull K-Shqiptar ka pranuar një kartëmonedhë prej 50 (pesëdhjetë) €  e dyshuar për falsifikim. Njësiti policor ka konfiskuar kartëmonedhën, rasti shkon në procedurë të rregullt. INCIDENTET TJERA /NGJARJET AKSIDENT TRAFIKU ME LËNDIMEFsh. Duhël, Suharekë 03.01.2019 – 09:25. Raportohet për një aksident trafiku ku kanë qenë të përfshira dy automjete civile. Përpos dëmeve materiale janë lënduar pesë (5) persona katër meshkuj dhe një femër K-Shqiptar-e të cilët pas tretmanit mjekësor janë liruar. Nuk raportohet për të arrestuar,rasti është duke u hetuar.  fillim                            RAJONI I PEJËS INCIDENTET  KRIMINALE PERSON I ZHDUKURFsh. Drenovc, Klinë 30.12.2018-18:00.  Me datë 03.01.2019 ankuesi mashkull K/Shqiptar ka raportuar në polici se vëllai i tij  i moshës madhor nga data e lartcekur kishte dal nga shtëpia dhe deri me tani nuk është kthyer. Sipas ankuesit, vëllai i tij merret me ndërtimtari dhe kryen punë ndërtimtarie nëpër vende të ndryshme dhe ka menduar se është duke kryer punë dhe nuk e kishte raportuar rastin pasi që i njëjti nuk ka pasur ndonjë problem me askënd.  Raport shtesë:VETURË E VJEDHUR- GJETURRr. Nëna Terezë, Pejë 31.12.2018- 16:00. Lidhur me rastin, me 03.01.2019 janë arrestuar katër meshkuj një K-Rom dhe tre K-Shqiptar. Automjeti është gjetur dhe iu ka kthyer pronarit, me vendim të prokurorit njëri nga të dyshuarit dërgohet në mbajtje, ndërsa tre të dyshuarit tjerë lirohen në procedurë të rregullt. INCIDENTET TJERA /NGJARJET ARRESTIM I PERSONIT TË KËRKUARRr. Skënder Rexhepi, Klinë 03.01.2019- 14:00. Bazuar në urdhëresën e Gjykatës ED.nr.241/2016  është arrestuar dhe dërguar në vuajtje të dënimit në Burgun e Dubravës i kërkuari mashkull K-Shqiptar.  fillim                            RAJONI I GJAKOVËS INCIDENTET  KRIMINALE DHUNË NË FAMILJE  & LËNDIM I LEHTË TRUPORRahovec 03.01.2019-21:00. Është arrestuar i dyshuari mashkull K/Shqiptar pasi që pas një mosmarrëveshje në familje, i dyshuari  e kishte sulmuar fizikisht bashkëshorten e tij të cilës si kishte shkaktuar lëndime trupore. Viktimës i është ofruar ndihma mjekësore, ndërsa me urdhër të prokurorit, i dyshuari është dërguar në mbajtje për 48 orë. POSEDIM I PAAUTORIZUAR I SUBSTANCAVE NARKOTIKEFsh. Krushë e Madhe, Rahovec 03.01.2019-19:45. Janë arrestuar dy të dyshuar meshkuj K/Shqiptarë pasi qe njësia patrullues kishte vërejtur se te dyshuarit përmes dritares se veturës së tyre kishte hedhur diçka të dyshimtë. Gjatë kontrollit të te dyshuarit janë gjetur dhe konfiskuar: një cigare substancë narkotike të llojit marihuanë me peshë 0.5 gram dhe një mulli për bluarjePas  intervistimit , me urdhër të prokurorit kujdestar, te dyshuarit janë liruar në procedurë të rregullt. ZJARRVËNIEFsh. Ujz -Gjakovë, 03.01.2019-22:30. Ankuesi mashkull K/Shqiptar ka raportuar se shtëpinë e vëllait të  tij qe gjendet jasht vendi, e kishte vërejtur se e ka kapluar zjarri. Ankuesi menjëherë kishte reaguar duke e lokalizuar zjarrin dhe kishte njoftuar policinë. Sipas ankuesit në një dhomë ishte djegur një televizor dhe një tavolinë. Shkaqet e zjarrit nuk dihet. Rasti nën hetime. INCIDENTET TJERA /NGJARJETAsgjë me rëndësi për të raportuar.  fillim                                       RAJONI I MITROVICËS-JUGU INCIDENTET  KRIMINALE ARMËMBAJTJE  PA  LEJEFsh. Beqiq, Vushtrri 03.01.2019-11:57. Është arrestuar i dyshuari mashkull K-Shqiptar pasi që i njëjti gjate një ahengu familjar kishte shtënë me armë në ajër. Nga i njëjti është konfiskuar një pushkë automatike AK-47 dhe tri gëzhoja me vendim të prokurorit i dyshuari pas intervistimit lirohet, rasti në procedurë të rregullt. INCIDENTET TJERA /NGJARJET ARRESTIM I PERSONIT TË KËRKUARSkenderaj 03.01.2019- 15:00. Bazuar në urdhëresën e Gjykatës është arrestuar i dyshuari mashkull K/Shqiptar dhe është dërguar në vuajtje të dënimit në qendrën e paraburgimit Pejë.   fillim                                       RAJONI I MITROVICËS – VERI INCIDENTET  KRIMINALEAsgjë e veçantë për të raportuar INCIDENTET TJERA /NGJARJETAsgjë e veçantë për të raportuar  fillim                             POLICIA KUFITARE INCIDENTET  KRIMINALE KONTRABANDIM ME MALLRAFsh. Novosellë, Kamenicë 03.01.2019-21:50.Patrolla policore në lokacionin e lartcekur ka ndalë veturën me targa te R. së Serbisë të cilën e drejtonte i dyshuari mashkull serb, shtetas i Serbisë dhe gjatë kontrollit në veturën e tij janë gjetur 12 (dymbëdhjetë) thasë të mbushura me arra me peshë rreth 400 (katërqind)kg pa asnjë dokument dhe ka hyrë në R. e Kosovës në vend të pa autorizuar të kalimit kufitar. Me urdhër të prokurorit kujdestar malli i është konfiskuar dhe vetura dërgohen në terminalin doganor Dheu i Bardhë. Statistika të përgjithshme: Aksidente fatale001Aksidente me të lënduar017Aksidente pa të lënduar038Tiketa trafiku të shqiptuara  931Arrestime027Në mbajtje014Në vuajtje të dënimit005   

Me respekt

cid:image002.png@01D31030.8AB6B260
cid:image003.png@01D31030.8AB6B260

       Zyra për Informim dhe Marrëdhënie me Publikun

                                  Drejtoria e Përgjithshme e Policisë

                                  Rruga ,,Luan Haradinaj” Prishtinë

                  Tel: 038 5080 1243, 038 5080 1237 & 038 5080 1462

                                   Email:[email protected]

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here