Ranglista e FIFA-s, Shqipëria e 63-ta

0

FIFA ka publikuar ranglistën më të re, në të cilën Kombëtarja e Shqipërisë gjendet në pozitën e 63-të, duke rënë kështu për pesë pozita nga renditja e kaluar.

Shqipëria gjatë kësaj kohe nuk zhvilloi asnjë ndeshje dhe kjo ka bërë që ajo të zbresë për pesë pozita në këtë ranglistë.

Në kreun e kësaj rangliste nuk ka ndryshime të mëdha. Gjermania vazhdon të mbajë kreun e kësaj tabele, në pozitën e dytë është Argjentina e ndjekur nga Kolumbia.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here