Rama-Meta bashkë në Prizren, përuruan shtatoret e 3 liderëve historikë

0

Ceremonia për përurimin e shtatoreve të tre drejtuesve historikë të Lidhjes së Prizrenit, ka bërë bashkë në Kosovë, Presidentin Ilir Meta dhe kryeministrin Edi Rama, pak kohë pas përplasjes së tyre për dekretin e ministrit të Brendshëm, Sandër Lleshi.

Bustet e tre liderëve historikë, Ymer Prizreni, Abdyl Frashëri dhe Sylejman Vokshi, janë vendosur në Kompleksin Monumental të Lidhjes së Prizrenit, në kuadër të shënimit të Vitit Mbarëkombëtar Gjergj Kastrioti Skënderbeu.

Rama dhe Meta kanë qëndruar përkrah kryeministrit të Kosovë, Ramush Haradinaj dhe kryeparlamentarit Kadri Veseli teksa bërë homazhe dhe vendosën kurora lulesh pranë shtatoreve.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here