Rama e Meta të distancuar në ceremoninë e NATO-së në Durrës

0

Në kulmin e debatit, për shkarkimin e Kreut të Shtetit, sot stërvitja ushtarake amerikane “Defender Europë 2021” ka bërë bashkë në një aktivitet Kryeministrin Edi Rama dhe Presidentin Ilir Meta.

LSA ka shkrepur disa nga momentet e vendosjes protokollare mes Ramës dhe Metës ku ka rënë në sy se dy figurat kryesore të shtetit ndaheshin nga një ‘korridor’ i krijuar nga karrige.

Përkrah Presidentit Meta është caktuar të qëndrojë kreu i Kuvendit, Gramoz Ruçi, ndërkohë që krah Ramës, Ambasadorja e SHBA-ve, Yuri Kim.

Gjatë fjalës së  tij, kryeministri Edi Rama nuk e përmendi fare presidentin, ndërsa censuroi edhe fjalimin e tij në Facebook.

Shihni disa nga fotot gjatë ceremonisë.FOTO/ Nga censurimi tek 'korridori' ndarës, çfarë nukFOTO/ Nga censurimi tek 'korridori' ndarës, çfarë nukFOTO/ Nga censurimi tek 'korridori' ndarës, çfarë nukFOTO/ Nga censurimi tek 'korridori' ndarës, çfarë nukFOTO/ Nga censurimi tek 'korridori' ndarës, çfarë nuk

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here