Qofte me kungull

0

Përbërësit: kunguj, miell, vezë, djathë, kripë, piper, vak ulliri

Përgatitja: Grijmë hollë kunguj (2-3 copë). Masës i hedhim kripë  dhe e përziejmë për 10 minuta. Hedhim pak ujë sa të mund të përftojmë një masë në trajtë brumi, pak piper, 4 kokrra vezë dhe i përziejmë të gjitha bashkë. Hedhim 2-3 lugë miell dhe 4-5 lugë djathë të grirë deleje. E përziejmë masën e përftuar. Formojmë qoftet dhe i skuqim me vaj ulliri.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here