Publicistja Kimete Berisha: Albin Kurti, e la protestën të hapur

0
Publicistja Kimete Berisha, ka thënë se lideri I lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, e la protestën të hapur. “Do me thënë, nëse Isa Mustafa do të kishte qenë sot në zyre, protestuesit e kishin mbyt me gurë, siç bën sot pandërprerë, para syve të mediave dhe të policisë, thyen xhamat e ndërtesës së qeverisë. Ndërtesa e qeverisë për VV ishte trupi i Isa Mustafës, si ‘muri i djallit’, të cilin simbolikisht e ‘vranë’ dhe e thyen me gurë”, ka shkruar ajo. “Albin Kurti e la protestën të hapur, u dasht ta mbyll protestën, dhe të kërkojë nga protestuesit që të shpërndahen të qetë”. Sipas saj, Policia nuk kishin marrë urdhër ta mbrojnë ndërtesën e qeverisë, por gati dy orë i toleruan protestuesit ta shfryjnë mllefin në xhama, duke rrezikuar që dikush të gjuaj edhe najsen tjetër përveç gurëve.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here