Prishtinë: Arrestohen 3 persona nën dyshimet për detyrim dhe kërcënime

0

Konform urdhëresës së lëshuar nga gjykata, njësitë policore në tri lokacione të ndryshme në qytetin e Prishtinës kanë kontrolluar shtëpitë e 3 personave të dyshuar. Gjatë kontrollit janë konfiskuar në cilësi të provave materiale 4 vetura, dokumentacione të ndryshme dhe rreth 10.000 € para të gatshme. Të dyshuarit janë arrestuar dhe me urdhër të prokurorit dërgohen në mbajtje. Ata sipas njoftimit të Policisë së Kosovës dyshohen për detyrim dhe kërcënime.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here