Presidentja kroate, suprizë Lluka Modriqit, fituesit të Topit të Artë

0

Kapiteni i Kombëtares kroate dhe mesfushori i Real Madridit, Lluka Modirq mrëmë është shpallur fitues i Topit të Artë për vitin 2018.

Për këtë, presidentja e Kroacisë, Kolinda Kitaroviq i ka bërë suprizë, duke u prezantuar me një fjalim nga Zagrebi.

Ajo e ka uruar lojtarin Lluka Modriq pas fitimit të Topit të Artë sonte në Paris, duke thënë se kjo i bën të gjithë krenarë.

Kitaroviq është e njohur si tifoze e madhe e kombëtares kroate.

Ndryshe, Mbappe, Griezmann, Messi, Modriq, Ronaldo ishin konkurrent për Topin e Artë.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here