Presidentja kroate falënderon ish luftëtarët kroatë dhe Presidentin e parë Tugjman

0

Presidentja e Kroacisë, Kolinda Grabar Kitaroviq sot me rastin e 27 vjetorit të njohjes ndërkombëtare të Republikës së Kroacisë ka bërë një adresim për popullin kroat.

“Faleminderit të gjithë ju që e keni bërë këtë ditë historike, para së gjithash ish luftëtarët kroatë dhe Presidentin e parë, Dr. Franjo Tuxhman, anëtarët e Qeverisë së atëhershme dhe të gjithë ata që kontribuan në çdo mënyrë për njohjen ndërkombëtare, si dhe të gjithë miqtë tanë nga vendet e tjera dhe organizatat ndërkombëtare që na dhanë mbështetje të gjithanshme, si dhe të gjithë ata që kontribuan në përfundimin e suksesshëm të një procesi paqësor të riintegrimit”, ka theksuar ajo.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here