Presidentja Jahjaga e ka thirrur në takim Këshillin e Sigurisë

0

Atifete Jahjaga, presidente e Republikës së Kosovës, e ka thirrur mbledhjen e Këshillit të Sigurisë.
Takimi është thirrur për të shqyrtuar situatën në Kumanovë dy ditët e fundit, ka raportuar televizioni Alsat.
Presidentja Jahjaga një ditë më parë ka dalë me një reagim publik rreth ngjarjeve në Kumanovë ku i ka ftuar të gjitha palët që ta respektojnë ligjin dhe të përmbahen nga dhuna.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here