Presidentja Jahjaga bëri homazhe tek shtatorja e Zahir Pajazitit

0

PRISHTINË, 31 JANAR – Presidentja e Repuiblikës së Kosovës Atifete Jahjaga ka bërë sot homazhe dhe ka vënë kurora lulesh para shtatores së Heroit të Kosovës, Zahir Pajaziti në Prishtinë. Zahir Pajaziti ka rënë në altarin e lirisë 18 vjet më parë, më 31 janar 1997, në Pestovë të Vushtrrisë, së bashku më Heronjtë e Kosovës, Hakif Zejnullahu e Edmond Hoxha.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here