Presidenti Trump takohet sërish me Kim Jong-un, në fund të shkurtit

0

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump dhe lideri i Koresë së Veriut, Kim Jong-un do të takohen përsëri në një samit i cili do të mbahet në fund të muajit shkurt.

Për këtë ka njoftuar Shtëpia e Bardhë përmes një njoftimi.

Ky njoftim ka ardhur pasi Trump është takuar me zyrtarin e lartë verikorean, Kim Yong-chol në Uashington.

Qëllimi i samitit të dytë, sikurse i pari është denuklearizimi i Koresë Veriore.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here