Presidenti Trump e ka refuzuar ftesën e Serbisë për vizitë

0

Në janar të vitit 2019 është paraparë një vizitë e presidentit rus Vladimir Putin në Serbi.

I pyetur se cilat mund të jenë reagimet rreth kësaj vizite, presidenti serb ka thënë se nuk i interesojnë këto. 

“Çka po ma ndinë? E kemi ftuar Trampin, por nuk ka ardhur, e kemi ftuar Putinin dhe ai është përgjigjur pozitivisht, do të vije edhe Macron dhe shpresoj që më 2019 do të vije edhe presidenti kinez, që do të na nderonte shumë”, ka thënë Vuçiq.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here