Presidenti Thaçi te familja Rugova, i uron për Ushtrinë

0

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka vizituar familjen e ish- Presidentit të ndjerë, Ibrahim Rugova.

I pari i shtetit, tha se arsyeja e vizitës është urimi për themelimin e Ushtrisë së Kosovës.     

Presidenti tha se trashëgimia shtetformuese e Presidentit Rugova ka qenë dhe është shumë e rëndësishme për Kosovën.

“Ishte një moment i veçantë për të takuar gjithë anëtarët e familjes Rugova, për t’i uruar për themelimin e ushtrisë së Kosovës dhe festat e fundvitit dhe falënderuar për trashëgiminë shtetformuese të Presidentit Rugova për Kosovën”, përfundoi ai.

Bashkë me Thaçin ishin edhe dy zëvendëskryeministrat, Behgjet Pacolli dhe Dardan Gashi.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here