Presidenti Thaçi do të jetë i pranishëm në lutjet e mëngjesit në SHBA

0

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, udhëtojë për në SHBA, për të marrë pjesë në Lutjet e Mëngjesit në Uashington.

Zyra e Presidentit të Kosovës ka konfirmuar për RTK se Thaçi ka pranuar ftesën javë më parë për këtë ngjarje, e cila organizohet nga dy partitë në Kongresin Amerikan.

“Presidenti e ka pranuar ftesën për pjesëmarrje në Lutjet e Mëngjesit dhe do të udhëtojë për në SHBA”, ka konfirmuar Zyra e Presidentit.

Ceremonia e Lutjeve të Mëngjesit drejtohet nga Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, si dhe shërben si takim ndërkombëtar, me pjesëmarrjen e personaliteteve të larta nga mbi 130 vende të botës, si senatorë, kongresistë amerikanë, anëtarë të qeverisë amerikane, zyrtarë të lartë të administratës dhe personalitete të ndryshme të botës nga fusha e artit, kulturës dhe shkencës.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here