Presheva drekë Bajrami për sirianët, ata falenderohen duke bërë shqiponjën

0

Në Miratoc të Preshevës sot u shtrua dreka e Kurban Bajramit për një mijë refugjatë. Aktiviteti human ishte bërë nga një banor humanist i këtij fshati kufitar, ku çdo ditë kalojnë me qindra e mijëra emigrantë duke u futur nga fshati Llojan i Kumanovës. Sofra e madhe e ashtuquajtur ishte nga supa e deri në bakllava, dhe se ata që shijuan më tepër ishin fëmijët e refugjatëve sirian dhe të vendeve të tjera, raporton Presheva Jonë.
Mirësevini ! Urime dhe me Shendet Kurban Bajrami !” kështu shkruante në hyrje të fshatit në tri gjuhë botërore, në shqip, aglisht dhe arabisht. Në mbarëvajtjen e këtij aktiviteti ishte angazhuar edhe policia lokale, e cila siguronte rendin dhe qetësinë./Presheva jonë/
MiratcBajamrii1

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here