Poseduesi i pushkës së vërtetë lirohet, ata të pushkës ajrore burgosen!

0

Prokuroria përdorë standarde të dyfishta dhe të quditshme. Një qytetar shqiptar nga Skënderaji është arrestuar pasi ka shtënë me armë gjuetie. Në vend të ngjarjes është gjetur dhe konfiskuar një gëzhojë dhe pushka e gjuetisë me pesë fishekë të kalibrit 12 mm. Pronari i saj pas intervistimit me urdhër të prokurorit është liruar në procedurë të rregullt. Ndërkaq në Pikën Kufitare në Merdarë janë arrestuar 2 qytetarë poashtu shqiptarë pasi që gjatë kontrollit tek ata është gjetur dhe konfiskuar një pushkë ajrore dhe katër pako municion me 1000 copë diabolla. Policia e ka përkufizuar rastin si “kontrabandë me armë” për poseduesit e armës që më shumë përdoret për rekreracion dhe me vendim të prokurorit të dy të dyshuarit janë dërguar në burg.

??????????

Pushka ajrore femra

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here