Portugalia mposht Serbinë

0

Portugalia ka arritur të shënojë fitore të ngushtë në shtëpi kundër Serbisë me rezultat 2-1, duke u ngjitur kështu në vendin e parë të Grupit I.

Carvalho shënoi për Portugalinë në minutën e 10’ para se Matic në minutën e 61’ të shënojë për të barazuar rezultatin.

Dy minuta më vonë, Coentrao shënoi për 2-1.

Me këtë fitore, Portugalia ka nëntë pikë në Grupin I, dy më shumë se Shqipëria dhe Danimarka që kanë nga shtatë pikë.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here