Policia serbe i dënon migrantët ilegal me nga 100 euro

0

Shqiptarët të cilët po ndalohen nga policia serbe në kufirin me Hungarinë, edhe po gjobiten nga shteti serbe. Nëse autoritetet serbe kapin shqiptarë në territorin e tyre atëherë pason gjoba 100 euro.

Kjo gjë u ndodhi më shumë më shumë se 80 shtetasve kosovarë të cilët u ndalën në fshatin Hogosh të Suboticës, raporton Indeksonline. Ata madje u kërcënuan se nëse nuk i paguajnë paratë do të futen në burg dhe do të keqtrajtoheshin.
Kështu tregon një kosovarë i cili mori rrugën drejtë Suboticës. “Në Hugosh na ndalën, na dënuan kinse me nga 100 euro, ishim më shumë se 80 persona”, tregon i riu i cili ishte viktimë.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here