Policia serbe arreston kosovarët duke kaluar ilegalisht në Hungari

0

Agjencitë e huaja të lajmeve, Reuters dhe AP, kanë sjellë fotografi të çasteve kur emigrantët kanë rënë në duar të policisë serbe dhe janë vendosur nëpër automjete të policisë.

Policia e Serbisë ka arrestuar sot një grup kosovarësh që po tentonin ta kalonin kufirin e këtij shteti me Hungarinë në valën e emigrantëve që ka përfshirë këtë të fundit.

20150206162442692

20150206162423917

20150206162525578

20150206162403974

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here