Policia heton për keqpërdorime në Pallatin e Rinisë në Prishtinë

0

Burime të “Zërit” brenda Policisë së Kosovës bëjnë të ditur se kanë filluar hetimet intensive ndaj menaxhemntit të Pallatit të Rinisë për keqpërdorim të detyrës zyrtare , kontrata të qirasë të cilat dyshohen të jenë të kundërligjshme.

Po të njëjtat burime, bëjnë të dituar se hetimet do të vazhdojnë në American Scholla of Koosva, Duplex dhe shumë lokale të biznimsenëve të fuqishëm., si dhe mund te priten edhe arrestime.

Ndryshe, biznesmeni Eroll Vitaku përherë të parë ka treguar se si ka paguar haraç disa personave, të cilët janë thirrur në emër të ish-komandantëve të UÇK-së, Rrustem Mustafa-Remi si dhe Latif Gashit, dytë nga PDK-ja.

Ai gjatë një interviste për emisionin “Puls” të KTV-së ka treguar se është sulmuar nga një grup i përbërë nga Artan Ratkoceri, jurist sipas tij, djali i axhës së tij Shkumbin Ratkoceri, jurist, këta dy janë arrestuar, por është sulmuar edhe nga dy persona tjerë.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here