Polici kosovar, Anton Cena, bëhet kampion olimpik në xhudo (VIDEO)

0

Në Virxhinia të Shteteve të Bashkuara të Amerikës polici Anton Cena arriti të bëhet kampion bote në Lojërat Olimpike për policë dhe zjarrfikës, duke përfaqësuar policinë dhe shtetin e Kosovës.

Nga 25 qershori, gjatë 10 ditëve përfaqësues nga e gjithë bota garuan në të gjitha sportet, transmeton Klan Kosova.

Kur mbërriti në vendlindje, xhudisti Anton Cena tregoi se medaljen e artë e fitoi pa shumë mund.

Një koleg tjetër i Cenës, Xhavit Tahiri, mori dy medalje.

Ai arriti të dalë i dyti në vrapim 800 metra dhe i treti në 3000 metra.

https://www.youtube.com/watch?v=VGEvjYKaVhY

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here