Polici jasht detyrës e privon kundërligjshëm nga liria një qytetar

0

Policia e Kosovës ka raportuar sot se dy qytetarë, njëri nga të cilët pjesëtar i PK-së në rroba civile, jashtë detyrës, e kanë privuar nga liria në mënyrë të kundërligjshme dhe e kanë sulmuar fizikisht një qytetar të cilit i kanë shkaktuar edhe lëndime trupore. I lënduari është dërguar në tretman mjekësor në QKUK dhe pas intervistës është liruar në shtëpi. Të dyshuarit pas intervistës me vendim të prokurorit janë dërguar në burg.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here