Polici i vrarë në Istog ishte ushtar i UÇK-së në Koshare

0

Polici i vrarë në përleshje me grabitësin në Istog, është Izet Demaj dhe mësohet se ai ka qenë ushtarë i UÇK-së, në Koshare.

Deputeti i Kuvendit të Kosovbës, Armend Zemaj ka bërë një adresim ku ka njoftuar se Demaj ka qenë “djal trim i Betejës së lavdishme të Koshares”.

Zemaj poashtu ka treguar se polici i ndjer ishte i afërtë me ish kryetarin e ndjerë të Istogut, Fadil Feratin, me të cilin edhe shihet në fotografinë që e shoqëron këtë lajm.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here