Podujevë: Shoferi e mbytë një këmbësorë, lëndon një tjetër dhe ikë nga vendngjarja

0

Një shofer i pakujdesshëm e ka mbytur mbrëmë një person dhe një e ka lënduar rëndë në një aksident që ka ndodhur rreth orës 23:30 minuta në magjistralen Podujevë – Merdarë, saktësisht tek Ura e Nishit.

Një burr 70 vjeqar ka vdekur ndërsa një 65-vjeçae është në gjendje të rëndë në QKUK, pasi janë goditur nga një veturë derisa po kalonin rrugën.

Sipas burimeve nga Podujeva vetura e cila ka goditur këmbësorët ka ikur nga vendi i ngjarjes, ndërsa viktimat meshkuj ishin duke u kthyer nga namazi i taravive.

Merret vesh se tabela e veturës ka mbetur në vend të ngjarjes.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here