Po ktheheshin nga një ditëlindje, babai me dy vajzat dhe mbesën humbin jetën në aksident

0

Një baba, dy vajzat e tij dhe mbesa e tij u vranë në një incident me makinë ndërsa po ktheheshin në shtëpi nga një festë ditëlindjeje gjatë fundjavës.

George Ritter, 33 vjeç, po udhëtonte me vajzat e tij Alivia 5 vjeçe, Elsie 9 vjeçe dhe mbesën Kenzie, 8 vjeçe, në makinë kur një shtyllë tensioni goditi automjetin e tyre.

Shtylla, e cila dukej se doli nga askund, goditi makinën para një pike shitjeje “Pellegrino Chevrolet” në Westville, New Jersey, raportoi People.

Familja ishte duke u kthyer nga festa që ndoqën në Shoqatën e Varkave Elektrike Westville dhe Ritter po ecte pas një automjeti që ishte përpara tij.

Babai i Kenzie, Brian Mammoccio i tha ABC Action News 6 se vajza e tij ishte “e kujdesshme dhe e sinqertë dhe plot jetë”.

“Ah sikur ta kisha këtu pranë meje, ta përqafoja për herë të fundit sepse nuk kam arritur t’i them lamtumirë asaj,” tha Mammoccio për mediat.

“Kujdeseni për çdo moment që keni me fëmijët tuaj sepse nuk e dini kur mund të hiqet ai moment,” shtoi Mammoccio. “Kam vetëm tetë vjet me timen.”

Nuk është e qartë se si ndodhi përplasja dhe autoritetet po hetojnë të gjitha pistat e mundshme. Ndërkohë, familja po mban zi për humbjen e tyre të papritur

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here