Pjesëtari i Grupit të Kumanovës: Nuk duam ndihmë nga ata tradhtarët që po e shkatërrojnë Kosovën

0

I arrestuari gjatë konfliktit të Kumanovës, Valdet Zekaj i njohur si Vali përmes një letre dërguar nga burgu i Prilepit të Maqedonisë në të cilin po qëndron ka thënë se edhe nëse kalben në burg të regjimit sllavo-osman në Prilep nuk duan ndihmë nga shteti sepse e shkatërruan Kosovën.

“Ne jemi në burg, ndërsa ju tradhtar e bit e bijat e udbashëve jeni me kollare në zyre në gjykata e në ministri”, shkruan Vali.

Indeksonline ka siguruar përmbajtjen e letrës së Valdet Zekaj dhe më poshtë ua sjellim të plotë:

Nuk duam mëshir as ndihmë nga të ligët.
Është turp pas shtat muajve e keni pare që shkrova të luftoj kundër terroristave ISIS, e keni parë që jemi pa hile tash si dhelpra u bëtë human. Edhe nëse kalbemi në burg te regjimit sllavo-osman në Prilep nuk duam ndihmë nga shteti sepse e shkatërruat Kosoven. Mua do të më vinte turp të mos kontriboja për çlirimin e kombit. Ne jemi në burg, ndërsa ju tradhëtar e bit e bijat e udbashëve jeni me kollare në zyre në gjykata e në ministri. Në fund hapet fond në emër të grupit, pësëritje e 3%-shit, vendlindja thërret, ku jeni shqiptar ku jeni tret apo aq shumë na është përzier gjaku me sllav e osman, qonu o Shqipe. I vetmi shqiptar Ylber Hysa në fillim na vizitoi e askush tjetër. Me siguri ju ishit në pushime në seminare. Nuk duam as LDK as PSK as BDI as PDSH ne duam shqiptarizem jo udbasha a bi te udbashave. E doni presidentin historik Ibrahim Rugova, ja ndërtuat varrin të birit të tij për së gjalli. I keni burgosur çlirimtarët, i vrat çlirimtarët, u gëzuan tradhtarët. Ne ishim të gatshëm të japim jetën për komb, ju e injoruat. Na tregoni kush jeni? Avokatet Shqipfolës kan tarifa të mëdha dhe po shiten patriota! O popull e dua shqiptarin më shumë se veten. Vëllezer ku ishit kur djemt e kombit qëndruan dy ditë te mali në varrezat e dëshmorëve në Sllupqan. As ujë as bukë as stre nuk ju bëtë trimave. Të ju mallëkoj gjaku e vullneti i trimave çlirimtarëve kurrë ditë nuk dot shihni. Ne nuk duam as Katica e as Vesna ne duam ndërkombëtar, mbushuni mend o popull i dashur. Nuk jemi as selamalejkem as svetaboga zdravo po jemi TUNGJATJETA. Jem faliminderues, ZOTI I BEKOFT SHBA, AMERIKANËT, SHQIPTARËT E VERTET DHE EVROPEN PERËNDIMORE. Nuk do të ndalemi me letra deri sa ta kuptoj Shqiptaria të vërteten edhe ku është hilja.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here