Përurohen shtatoret e Ymer Prizrenit, Abdyl Frashërit dhe Sylejman Vokshit

0

Kryeministri Ramush Haradinaj merr pjesë në përurimin e shtatoreve të tre liderëve historikë, Ymer Prizreni, Abdyl Frashëri dhe Sylejman Vokshi, ngjarje kjo e organizuar në kuadër të shënimit të Vitit Mbarëkombëtar Gjergj Kastrioti Skënderbeu, nën patronatin e Kryeministrit.

Përurimi i shtatoreve bëhet në hapësirë të Kompleksit Monumental të Lidhjes Shqiptare të Prizrenit.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here