Përplasen deputetet e AAK-së dhe të VV-së, Nagavci e quan Haxhiun “budallaqe”

0

Përplasen deputetja e AAK-së, Teuta Haxhiu dhe deputetja e VV-së, Arbërie Nagavci gjatë mbledhjes së Komisionit parlamentar për arsim.

Haxhiu e ka akuzuar Nagavcin se i ka plaçkitur mësimdhënësit duke ju mbajtur trajnime me pagesë, raporton “Koha Ditore”.

Deputetja Nagavci e ka quajtur Haxhiun “budallaqe” duke i thënë se problemin me të do ta zgjidhin në gjykatë.

Përplasja ka vazhduar për disa minuta edhe pas mbledhjes së Komisionit Parlamentar për Arsim.

Nagavci ka thënë se është trajnere e certifikuar nga GIZ-i dhe nuk ka bërë asgjë të jashtëligjshme përderisa mban trajnime për mësimdhënës./koha.net/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here