Përfundon meçi mes boksierit shqiptar Nurja dhe serbit Rastiq

0

Ne qytetin e Anconës në Itali, boksieri shqiptar, Denis Nurja fitoi meçin ndaj serbit, Darko Rastiq.

Boksieri shqiptar ishte gjatë gjithë kohës më i mirë se boksieri kundërshtar, ku e rrëzoi 2 herë gjatë raundit të tretë, shkruan GazetaBlic

Pas vendimit të gjytarëve, Nurja fitoi meçin.

Bokseri shqiptar debutoi në sportin profesionist në Itali, kunder serbit Ristiq.

Vlen të theksohet se para meçit boksierët kanë bërë matjet zyrtare, ku Nurja ka peshuar 68 kilogramë, ndërsa Ristiq 69.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here