Përfundon drama e aktit terrorist në Francë, policia vret atentatorin

0
French gendarmes block an access to Trebes, where a man took hostages at a supermarket on March 23, 2018 in Trebes, southwest France. At least two people were killed after a gunman claiming allegiance to the Islamic State group opened fire and took hostages at a supermarket in southwest France. / AFP PHOTO / ERIC CABANIS

Forcat franceze të rendit kanë arritur që ta vrasin atentatorin e sulmit të sotëm terrorist, në të cilin u vranë 3 persona dhe u plagosën 5 të tjerë, njoftojnë mediat franceze, transmeton PortaliOnline.

Sipas gazetës “Le Figaro”, i fundit nga pengjet në supermarket, ishte një oficer policie i cili ishte dorëzuar vullnetarisht në këmbim të një qytetari i cili ishte marrë nga atentatori terrorist. Oficeri i policisë është plagosur pak momente pas intervenimit të forcave speciale,me ç’rast edhe kanë vrarë terroristin.

Gjithnjë sipas shtypit francez, kërkesa e terroristit, tani i vrarë, ishte lirimi i pakusht i Salah Abdeslam, i cili është në duartë e policisë belge dhe franceze, si bashkëpunëtorë dhe organizatorë i sulmeve të Parisit dhe të Brukselit.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here