Përfundon ceremonia e varrimit të dëshmorëve të Kumanovës (foto+video)

0

Ka përfunduar ceremonia e varrimit të tetë të vrarëve në Kumanovë tek Varrezat e Dëshmorëve në Prishtinë.

Të pranishëm në varrim ishin edhe deputetë të Kuvendit të Kosovës:Ganimete Musliu,Glauk Konjufca,Rexhep Selimi,Aida Dërguti , Albulena Haxhiu,Pal Lekaj,Time Kadriaj …

gan

 

vorrimi

 

varrimi

Arkivolet e dëshmorëve ishin të mbuluar me flamujë kombëtar dhe afër tyre bëjnë roje nderi persona në uniforma të UÇK-së.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here