Pas Kloppit edhe Reusi largohet nga Dortmundi

0

Arsenali është duke menduar të bëjë një ofertë prej 40 milionë funteve për transferimin e Marco Reusit nga BorussiaDortmundi.Edhe pse lojtari i përfaqësueses gjermane ka nënshkruar një kontratë që e mban atë në Signal Iduna Park deri në 2019, kjo nuk e ndalon Arsenalin së shpresuari për ta transferuar atë gjatë verës. Megjithatë, sipas Sky Sports me largim e Kloppit, besohet se Dortmund mund të shesë atë nëse pranojnë oferta të mëdha. Reus është një nga lojtarët më cilësor dhe më të kërkuar nga të gjitha ekipet e mëdha evropiane, dhe kështu ‘Topçinjtë’ janë të gatshëm të ofrojnë rreth 40 milionë funte për të.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here