Pas ekzekutimit të pilotit nga ISIS,Jordania ekzekuton dy xhihadist

0

Amani dje deklaroi se do t’i jep përgjigje ekzekutimit të pilotit jordanien nga ISIS.Sot në orën 4 të mëngjesit,përkatësisht 3 sipas orës evropiane,u ekzekutuan me varje dy xhihadist,njëri prej tyre femër irakiane dhe lidere e grupit islamik ISIS.Sajida al-Rishawi,irakiane e dënuar me vdekje nga shteti jordanien për pjesëmarrje në një atentat ne Aman në vitin 2005,dhe Ziad Karbouli,irakian dhe personalitet me pozitë në organizatën Al-Kaida janë ekzekutuar  në mëngjesin e datës 4 shkurt,me varje në litar në orën 4 të mëngjesit sipas orës jordaniane.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here