Pas 2 vajzave vdes edhe nëna nga familja Gjoka nga Velipoja

1

Nuk gjen fjalë për tragjedinë në familjen Gjoka. Shpërthimi i bombolës së gazit në 4 korrik në Velipojë bëri të humbin jetën 2 vajza. Sot mësohet edhe lajmi i trishti se ka ndërruar jetë edhe nëna, Alketa Gjoka.

Më herët ndërruan jetë 2 vajzat e Alketa Gjokës, të moshës 15 dhe 19 vjeçe. Ato shkuan në Itali për mjekim të specializuar, por nuk ia dolën.

E para që ndërroi jetë ishte vajza e madhe, 19-vjeçarja Daniela Gjoka, e cila në gusht kishte caktuar edhe datën e dasmës. Ndërkohë që pas saj, humbi betejën në një spital në Itali edhe motra e vogël, vetëm 15 vjeçe.

1 Koment

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here