Pak më tepër nga takimi i Pogradecit:a refuzoi Ali Ahmeti propozimet e Edi Ramës?

0

Kryeministri shqiptar Edi Rama dje në Pogradec ka mbledhur krerët e të gjitha subjekteve politike shqiptare në Maqedoni. Në takim nuk ka marrë pjesë vetëm lideri i PDSH-së, Menduh Thaçi.

Jozyrtaisht mësohet se Thaçi e ka braktisur takimin, pasiqë ka menduar se vetëm ai ka qenë i ftuar në takmin e organizuar nga numri një i Qeverisë shqiptare.
SHENJA mëson se Rama ka insistuar në unifikimin e bllokut politik shqiptar në Maqedoni.
Ideja e ofruar nga kryeministri Rama, është pranuar nga liderët e BESëS, RDK-së dhe Lëvizje për reforma në PDSH, por jo edhe nga kreu i BDI-së, Ali Ahneti.
11013216_10152944718396523_1416424052327503569_n
Sjellja e këtillë e Ahmetit mësohet se ka irrituar kryeministrin shqiptar.
Pas refuzimit nga kreu i BDI-së, takimi ka rezultuar pa sukses.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here