OVL e UÇK-së: Nëse Haradinaj nuk lirohet nuk mbajmë përgjegjësi për eskalim të stituatës

0

Organizata e Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, në një komunikatë për shtyp, është shprehur e indinjuar për arrestimet që po u bëhen qytetarëve të Kosovës nën urdhra të Serbisë.

OVL e UÇK-së ka kërkuar nga autoritetet sllovene që urgjentisht ta lirojnë Haradinjan dhe nga institucionet kosovare që ta kthejnë liderin e AAK-së në Kosovë, transmeton Klan Kosova.

Ata kanë thënë se nëse nuk ndodh kjo, nuk do të japin përgjegjësi për eskalimin eventual të situatës.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here