Oficerë të Interpolit Shqiptarë ndalen sepse nuk kanë zbatuar urdhërat në çështjen Frroku

0

Dy efektivë të lartë të Interpolit janë ndaluar gjatë orëve të vona të ditës së hënë nga Shërbimit për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat.

Bëhet e ditur se është ndaluar shefi i Interpolit, Artan Bajraktari, si dhe ish-shefja Loreta Alla.

Oficerët dyshohen për lidhje me çështjen “Frroku”, ndërsa ndalimi i tyre është bërë për shpërdorim detyre.

Ata dyshohen se nuk kanë zbatuar proceduar për deputetin Frroku, pas informacioneve të mbërritura nga Belgjika në janar 2015.

/ Top Channel

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here