Obiliq: Ashkaliu dhe shqiptari nga Maqedonia i vjedhin pajisjet muzikore serbit

0

Një qytetar serb nga Obiliqi ka raportuar në Policinë e Kosovës se persona të panjohur kanë thyer shtëpinë e tij me ç ‘rast kanë vjedhur disa pajisje muzikore në vlerë të 2000 eurove . Policia e Kosovës ka bërë me dije sot se pas një pune operativo –hetimore Njësitë policore kanë arritur të identifikojnë dhe arrestojnë dy të dyshuar, njëri ashkali dhe tjetri shqiptar, shtetas i Maqedonisë. Me urdhër të prokurorit të dy të dyshuarit janë dërguar në burg

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here