Obama i thotë Nikoliqit: “kërko krejt çka të duhet”

0

Presidenti i SHBA-së, Barackk Obama, po e vlerëson Serbinë si faktor stabiliteti në Ballkan.

Sipas këshilltares së presidnetit serb, Stanislava Pak, gjatë takimit të presidentit serb, Tomisllav Nikoliq, me presidentin amerikan, Barack Obama, ky i fundit ka thënë se “Serbia është më e merituara për stabilitet në Ballkan” dhe se “Serbia mund të kërkojë gjithçka që i duhet!”, shkruan b92.

 

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here