Nuk do ta besoni se kush është kjo grua

0

Suedezja tani ka 56 vjet dhe me ngazëllim rikujton rolin që ka luajtur dikur.

Edhe pse seriali kult për fëmijë, Pipi Çorapegjata u xhirua në vitin 1969, dhe një vit më vonë edhe filmi me të njëjtin titull, edhe sot e kësaj dite lënë mbresa dhe zgjojnë kërshërinë e publikut.

Aktorja suedeze Inger Nilsson, e cila atëbotë kishte mishëruar trazovaçen flokëkuqe Pippi Långstrump bazuar në romanin e autores Astrid Lindgren, tani është 56-vjeçare dhe punon si sekretareshë në Stockholm, shkruan Koha Ditore, raporton Koha.net

Suedezja nuk kishte vazhduar të merrej profesionalisht me aktrimin edhe pse disa herë kishte luajtur në ndonjë shfaqje tek-tuk, kurse në film ishte sprovuar vetëm në fillim të shekullit të 21-të dhe kishte hequr dorë shumë shpejt.

Pipi1

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here