Nora Gjakova e argjendtë në Kinë

0

Nora Gjakova ka fituar medaljen e argjendtë në “World Masters Guangzhou 2018”.

Xhudistja jonë u mund në finale nga japonezja, Tsukasa Joshida, në kategorinë -57 kg.

Nora shënoi tri fitore dhe një humbje. Medalja e argjendtë ia sjell asaj 1260 pikë Olimpike.

Në Mastersin që po mbahet në Kinë, po marrin pjesë 16 xhudistët më të mirë të renditjes botërore.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here