Një recetë supe që ka efektin më të madh se një antibiotik

0

Antibiotikët duket se janë bërë më pak efikas me kalimin e kohës prandaj, njerëzit i janë kthyer natyrës për të kërkuar zgjidhje për problemet e tyre shëndetësore.

Një studim i kryer në Universitetin e Uashingtonit ka treguar se hudhra e bardhë është 100 herë më e efektshme se antibiotikët më të njohura të përdorura në luftën kundër sëmundjeve, të shkaktuara nga bakteret.
Nëse besoni në efektet e dobishme që hudhra mund të ketë në shëndetin tuaj, ne ju rekomandojmë të provoni këtë supë magjike.
Afër pesë thelpinj hudhra të prera imët
• 2 lugë gjalpë
• 2 lugë vaj ulliri
• 1 lugë trumëz të freskët, të grirë imët
• 6 filxhanë (nga 250 ml) supë pule
• 2 hudhra të kuqe, të prera po ashtu imët
• 3 filxhanë bukë të thekur të prerë në copa të vogla
Nxeheni furrën në 180 C. Prisni majat hudhrave. Shtoni vajin e ullirit dhe futini në një folio alumini. Piqeni në furrë përreth 90 min. Lëreni të ftohet. Gjatë kësaj kohe, nxehni dy lugë vaj ulliri dhe gjalpë në temperaturë mesatare. Shtoni hudhrat e kuqe (përziejini shpesh). Lërini 10 minuta. Përzieni të gjithë përbërësit bashkë dhe shtojini trumëzat. Uleni temperaturën dhe lëreni të qëndrojë 5 minuta.
Këtë masë të fituar përzieni me mikser derisa ta mbërrini një masë të trashë homogjene. Pastaj shtojeni piperin e zi dhe kripën sipas dëshirës./Shendeti.com/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here