Një nga anëtarët e vrarë të “grupit të armatosur” identifikohet si ish kandidat për deputet të Kosovës

0

Mediet kosovare mësojnë se është identifikuar njëri prej personave të armatosur që mbetën të vrarë gjatë përleshjes me policinë.

Ai është Xhafer Zymberi nga Gjakova, i dyshuar si njëri prej udhëheqësve të grupit të armatosur.
Portali Indeksonline shkruan se Zymberi ka qenë kandidat i AAK-së për deputet në Kuvendin e Kosovës dhe ish-pjesëtar i Ushtrisë Çlirimtare në Zonën e Dukagjinit./ ZHURNAL.mk

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here