Nisma e përpkrahë protestën

0

PRISHTINË, 26 JANAR – Nisma për Kosovën e ka përkrahur protestën e ftuar për nesër nga Lëvizja Vetvendosje. “Duke i konsideruar mëse të drejta shqetësimet e qytetarëve të vendit, kërkesat e tyre për shkarkimin e ministrit Jabllanoviq dhe për sjelljen në Kuvend të ligjit për Trepçën, ftojmë të gjithë qytetarët, anëtarët dhe simpatizantët tanë që të përkahin dhe të marrin pjesë në protestën që organizohet nesër me datë 27 janar 2015, në ora 12:00, në Prishtinë”, ka bërë thirrje Nisma për Kosovën përmes një njoftimi për media.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here