Nëna 51 vjeçare vret 3 vajzat e saj dhe fton policinë, tenton ta vrasë edhe veten

0

Policia austriake arrestoi një grua 51-vjeçare pasi trupat e tri vajzave u gjetën në banesën e saj në Vjenë.

Gruaja telefonoi policinë rreth orës 5:20 të mëngjesit të sotëm dhe tha se kishte vrarë fëmijët e saj dhe se donte të bënte vetëvrasje pas kësaj, raportojnë mediet austriake, transmeton Gazeta Express.

Sipas raportit të policisë, gruaja plagosi vetën në apartament, teksa trupat e fëmijs së moshës tetë muaj, tre dhe nëntë vjeç u gjetën në vendin e ngjarjes.

Mjekët u përpoqën të ringjallnin vajzën më të rritur, por nuk arritën t’ia dalin dot.

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here