Në Shtimje i konfiskohet revolja pa leje një qytetari

0

Policia e Kosovës ka konfiskuar një armë pa leje dhe municion të saj në rajonin e Ferizajt.

“Fsh. Godancë i Ulët, Shtime  19.09.2015 – 12:35. Njësiti policor gjatë kontrollimit të shtëpisë pronë e të dyshuarit mashkull K/Shqiptar, ka gjetur dhe konfiskuar një pistoletë të tipit CZ dhe 32 copë fishekë të kalibrit 7.65 mm. Me urdhër të prokurorit pas intervistimit i dyshuari është liruar në procedurë të rregullt”, ka shkruar PK në raportin 24 orësh.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here