Në Prizren dy fabrika në një vend:akullore dhe armë –

0

Policia e Kosovës ka gjetur dhe konfiskuar një sasi armësh në fabrikën e akullorëve në fshatin Lubizhdë në Prizren.

Sipas njoftimit të policisë, gjatë intërvisitmit të një të dyshuari për armëmbajtje pa leje, ai ka treguar se në këtë fabrikë gjinden një sasi e tjetër e armëve.

Njësiti i policisë më pas ka gjetur dhe konfiskuar armët.

“Në vendi e ngjarjes kanë dalë edhe njësiti për deminim i PK–së të cilët kanë konfiskuar një armë Pistoletë CZ cal.7.65 mm me 19 fishek si dhe tri bomba dore M-75 prodhim Jugosllav. Nuk raportohet për të arrestuar , rasti në procedurë të rregullt”, thuhet në njoftim.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here